Můj svět

Kdo jsem a proč se zabývám výživou

Obor výživa, sport a zdravá strava je můj život. Nyní se k tomu přidalo i psaní článků, které publikuji pro úžasné weby Zdravě a Vitalweb. Pravidelně také přispívám do tištěného časopisu Jóga Dnes Speciál, kde mám tu čest publikovat recepty. Své klienty chci naučit milovat jídlo, pohyb, starat se o sebe s radostí a pokud mají zdravotní problémy, tak je eliminovat nebo i úplně vymazat z jejich života.

Cesta za vysněným oborem byla ale dlouhá. Po absolvování gymnázia a vysoké školy jsem pár let strávila v právním oboru a v administrativě, ale po celou tu dobu jsem se věnovala také výživě, sportu a dalšímu studiu. Postupný zájem o mé služby mě poté přesvědčil jít do oboru výživy naplno.

Koneckonců, směřovalo k tomu stále více důvodů. Jedním z nich byla diagnóza celiakie, kterou mi lékaři v roce 2016 zjistili po dlouhých měsících hádání, co mi je a proč mám zdravotní potíže jaké mám... Byla sice úleva konečně znát pravdu, ale také to znamenalo stravovat se ze dne na den přísně bezlepkově, a to doživotně... (což není žádná výhra pro milovníka jídla a piva jako jsem já). Jak jsem ale záhy zjistila, není v silách samotných lékařů pacientům pomoci se stravou, natož jim sestavit celý jídelníček, který by zajistil dostatek všech potřebných živin. Lékař léčí a stanovuje diagnózu, ale dále si už každý musí poradit sám. A protože se ve stejné době v mé rodině vyskytlo další chronické střevní onemocnění, neváhala jsem a svou praxi jsem rozšířila i na osoby s různými onemocněními trávicího traktu či s intolerancemi. Pomáhám i lidem s jinými zdravotními obtížemi a sestavím jídelníček také pro hubnutí,  sportovcům, těhotným ženám, dětem nebo komukoliv, kdo vyznává jakýkoliv stravovací styl. Na prvním místě je vždy zachování rovnováhy a zásada, že u mě žádné zákazy neexistují a jídlo musí klientům především chutnat:)

Chci vám pomoci stravovat se plnohodnotně a hlavně zdravě, abyste si svá onemocnění nezhoršovali, nebo abyste se jich pomocí stravy i úplně zbavili. Největší odměnou je, když se díky mně klient cítí lépe, nebo se dokonce uzdraví. Věřím, že základem všeho je strava, ruku v ruce s ní jde adekvátní forma pohybu a samozřejmě s tím spojená dobrá psychika. Aby tedy mé služby měly co nejlepší výsledek, spolupracuji s odborníky přes sport, relax i psychologii. Všechno totiž souvisí se vším.